top
logo

Zasoby Pomocy Społecznej

Przetargi i konkursy

Zamówienia publiczne


POPŻ
środa, 10 czerwca 2015 12:45

 

 

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014 - 2020

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

 

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca kwietnia 2016 roku w Stowarzyszeniu NAZARET im. Św. Filipa Neri w Bytowie, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca kwietnia 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową, klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.
Prócz wsparcia żywnościowego, Stowarzyszenie NAZARET im. Św. Filipa Neri w Bytowie, realizować będzie cykliczne działania:

 1. Bezpłatne poradnictwo psychologiczne we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
 2. Wsparcie osób bezdomnych poprzez prowadzenie ogrzewalni dla osób bezdomnych z problemami uzależnień, w tym:
 • udostępnianie placówki w okresie jesienno - zimowym, tj. 01.10.2015 - 31.03.2016,
 • dostarczanie artykułów higieny osobistej, preparatów na świerzb, wszawicę, środków opatrunkowych,
 • możliwość skorzystania z kąpieli, przeprania bielizny,
 • kultywowanie tradycji - organizację Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia,
 • funkcjonowanie przy ogrzewalni Punktu Informacyjnego, w którym świadczone będzie:

- poradnictwo socjalne (pracownik socjalny)
- poradnictwo prewencyjne (funkcjonariusz Policji)
- poradnictwo/edukacja prozdrowotna (edukator zdrowotny).

Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (do 30.09.2015 r. 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie, od 01.10.2015 r. 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej - oświadczenia podpisanego w organizacji.

Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego Stowarzyszenie NAZARET im. Św. Filipa Neri w Bytowie objęło wsparciem żywnościowym 1.055 osób. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania:

 1. udzielono wsparcia psychologicznego: 11 Beneficjentów Ostatecznych PO PŻ skorzystało z konsultacji psychologicznych świadczonych przez psychologa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,
 2. udzielono wsparcia 10 bezdomnym osobom (Beneficjentom Ostatecznym PO PŻ) w postaci:
 • korzystania z ogrzewalni,
 • korzystania z kąpieli, możliwości przeprania ubrań, bielizny,
 • używania artykułów higieny osobistej, preparatów na świerzb, wszawicę, środków opatrunkowych, przeciwbólowych,
 • uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w ramach Punktu Informacyjnego: poradnictwo socjalne,  poradnictwo prewencyjne, poradnictwo zdrowotne, pogadanki nt. szkodliwości picia alkoholu, motywowanie do podjęcia leczenia,
 • zorganizowania Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 9 z 9

...

Reklama
Reklama

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla colourful template advanced hosting (video) Valid XHTML and CSS.