top
logo


PDF Drukuj Email

 

 

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Adopcji przypadającym 9 listopada 2020 r. Dyrektor wraz z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku zachęcają do wspólnego celebrowania tego wydarzenia.

Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest "uśmiechnięta dłoń" to zgodnie z ideą pomysłodawcy Hanka Fortnera, przede wszystkim ŚWIĘTO RODZIN ADOPCYJNYCH. Jest to też dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat adopcji, pokazanie faktów i obalenie mitów jej dotyczących oraz pokazanie innej drogi rodzicielstwa, która jednocześnie pomaga potrzebującym dzieciom. Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.

Popularyzacja symbolu ma przyczynić się do zwiększenia zainteresowania tematem adopcji, a w ślad za tym poszerzenia świadomości na jej temat wśród osób rozważających możliwość przysposobienia dziecka, a przede wszystkim zwiększenia szans na nowy dom dla dzieci pozbawionych odpowiedniego środowiska rodzinnego.

Możliwość wspólnego "świętowania" może też znacznie ułatwić rodzicom adopcyjnym realizowanie bardzo ważnego i jednocześnie niełatwego założenia jakim jest jawność adopcji, która ma fundamentalne znaczenie dla jej powodzenia.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku https://poa-gdansk.pl/.

 

Reaguj na przemoc

Centrum Praw Kobiet

...

Reklama
Reklama
Reklama

Pomoc prawna


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla colourful template advanced hosting (video) Valid XHTML and CSS.