top
logo


PDF Drukuj Email

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bytowie

i Zespół Interdyscyplinarny Gminy Bytów

zapraszają do udziału w projekcie

 

"Reaguj na przemoc - wsparcie rodzin zagrożonych i doznających przemocy"

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

oraz budżetu Gminy Bytów

 

1. Działania profilaktyczne dla młodzieży - przeznaczone dla dzieci z klas VII - VIII związane z cyberprzemocą, agresją słowną oraz fizyczną. Prelekcje odbędą się w dwutorowo: Pierwsza ma na celu  zwiększenie świadomości na temat rodzajów przemocy (m.in. przemoc stosowana w massmediach). Druga prelekcja:  Uczniowie dowiedzą się co warto rozwijać w sobie, by lepiej radzić sobie ze złością, a tym samym nie ulegać impulsom popychającym ich do agresji i przemocy?

2. Warsztaty  kreatywne dla dzieci: manualne - przeznaczone dla dzieci w wieku  8-10 lat z rodzin zagrożonych przemocą lub rodzin uwikłanych w przemoc będących w procesie zmian. Celem zajęć jest wspieranie postawy twórczej dzieci oraz angażowanie i rozwijanie ich osobowości poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu w przyjaznej atmosferze. Zaplanowano zajęcia sportowe, kulinarne i manualne, które pozwolą na rozładowanie nagromadzonej energii i mogą zapobiec negatywnym reakcjom.

3.  Warsztaty "Bez klapsa" - przeznaczone będą dla osób z rodzin zagrożonych przemocą lub rodzin uwikłanych w przemoc będących w procesie zmian, mających trudności z konstruktywnym radzeniem sobie ze złością. Wiedza przekazana podczas warsztatów ma wspierać uczestników w opanowaniu złości nie dopuszczając się zachowań agresywnych.

4. Grupa wsparcia - przeznaczone dla osób doznających   przemocy w rodzinie, w szczególności zaczynających zmiany mające na celu zatrzymanie przemocy. Zajęcia będą obejmowały podstawowe zagadnienia z zakresu przemocy w rodzinie, a ich celem będzie zwiększenie świadomości uczestniczących osób na temat przemocy, cyklów przemocy, konsekwencji psychologicznych, wpływu na rodzinę oraz poszukiwanie alternatywnych rozwiązań dla poczucia bezradności i rezygnacji ze zmiany własnej sytuacji, ćwiczenie konstruktywnych sposobów komunikacji oraz asertywności w relacjach z innymi etc.

5. Konsultacje pedagogiczne - przeznaczone dla osób/rodziców przejawiających zachowania przemocowe/agresywne w relacja z dziećmi w wieku szkolnym prowadzone przez pedagoga, a ich celem będzie nauka konstruktywnych, pozbawionych przemocy metod motywowania do nauki i odrabiania zadań domowych oraz wyposażenie rodziców w wiedzę dotyczącą prostych sposobów doskonalenia podstawowych technik szkolnych.

6. Konsultacje psychologiczne - przeznaczone dla osób/rodziców przejawiających zachowania przemocowe/agresywne w relacjach z dziećmi w wieku szkolnym prowadzone przez psychologa, a ich celem będzie wzrost samoświadomości rodziców w zakresie cech osobistych i innych z sobów przydatnych do wprowadzenia konstruktywnych metod komunikacji i społecznie akceptowanych sposobów radzenia sobie z emocjami.

 

Osoby zainteresowane udziałem w poszczególnych działaniach zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu.

 

Koordynator - Adriana Zabrocka

nr telefonu: 59 822 51 01/ 59 822 55 81

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Reaguj na przemoc

Centrum Praw Kobiet

...

Reklama
Reklama
Reklama

Pomoc prawna


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla colourful template advanced hosting (video) Valid XHTML and CSS.