top
logo


PDF Drukuj Email

 

Programy realizowane w gminie Bytów skierowane do osób starszych

 

Rada Miejska w Bytowie stanowiskiem z dnia 11 września 2013 r. wyraziła aprobatę dla wprowadzenia w gminie Bytów usług elektronicznego całodobowego monitoringu i przyzywania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa, tzw.

"Teleopieki"

Usługa Teleopieki ma zapewnić dodatkowe zabezpieczenie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, głównie dla osób starszych, niepełnosprawnych, niesamodzielnych, schorowanych, zamieszkujących samotnie, korzystających z pomocy w formie usług opiekuńczych oraz osób, które chcą lub muszą prowadzić samodzielne życie, a wymagają opieki.

W gminie Bytów usługę teleopieki świadczy Polskie Centrum Opieki sp. z o.o. w Gdyni utrzymuje w gminie Bytów dostęp do Centrum Operacyjno-Alarmowego z wykorzystaniem tzw. "czerwonego przycisku alarmowego".

Wprowadzenie powyższych usług w gminie Bytów uzasadniają korzyści z usług Teleopieki, m.in. zmniejszenie poziomu stresu, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, ogólna poprawa samopoczucia, zwiększenie poziomu niezależności oraz zmniejszenie poczucia bycia ciężarem dla innych osób, uwolnienie opiekunów od konieczności bycia w stałej gotowości.

Osoby chcące korzystać z usług teleopieki ponoszą jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 12,50 zł oraz opłacają co miesiąc abonament w wysokości 8,70 zł.

Gmina posiada jeszcze aparaty telefoniczne z zestawem głośnomówiącym i bezpośrednim przyciskiem alarmowym, które mogą być użyczone osobom chętnym, które zadeklarują chęć korzystania z usług teleopieki. Informacje w tej sprawie można uzyskać pod nr tel. 59 822 20-11 lub 59 822 89-04.

Szczegółowy opis sposobu organizacji usługi

 


Program pn. "Pudełko życia w gminie Bytów" to projekt, który ma na celu zapewnienie osobom starszym, mającym problemy ze zdrowiem, niepełnosprawnym oraz samotnym, obok właściwej opieki, wsparcie w sytuacji wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia podczas udzielania pomocy przez różnego rodzaju służby: medyczne, socjalne i inne.

Pudełko życia to plastikowe pudełko, opatrzone specjalną naklejką, zawierające ważne informacje w jednym miejscu, które znacznie ułatwią udzielanie pomocy różnym służbom, szczególnie w przypadku potrzeby szybkiej informacji o stanie zdrowia.

W pudełku znajduje się:

 1. Karta informacyjna, zawierająca m.in.:
  • dane osobowe,
  • dane na temat chorób,
  • stanu zdrowia,
  • grupę krwi,
  • przyjmowane lekarstwa,
  • uczulenia na lekarstwa potwierdzone przez lekarza,
  • numery telefonów i adresy do najbliższych, członków rodziny, opiekuna,
  • informacje organizacyjne, np. co zrobić z kluczami do mieszkania w przypadku przewiezienia do szpitala,
 2. Wypisy ze szpitali czy zaświadczenia lekarskie informujące o obecnym stanie zdrowia,
 3. Inne dokumenty medyczne i ważne informacje dla służb ratowniczych.
 

Reaguj na przemoc

Centrum Praw Kobiet

...

Reklama
Reklama
Reklama

Pomoc prawna


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla colourful template advanced hosting (video) Valid XHTML and CSS.