top
logo

Zasoby Pomocy Społecznej

Przetargi i konkursy

Zamówienia publiczne


PDF Drukuj Email

 

Projekt socjalny "Oswoić Świat... Edukacja-Świadomość-Zabawa-Wypoczynek"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bytowie wspólnie ze stowarzyszeniem NAZARET, przy wsparciu finansowym Gminy Bytów realizował projekt socjalny pt. "Oswoić Świat ... Edukacja - Świadomość - Zabawa - Wypoczynek".

W projekcie wzięło udział dziewięcioro dzieci wraz z rodzicami.

Na przełomie kwietnia i czerwca zorganizowano i przeprowadzono szereg spotkań edukacyjno-warsztatowych. Odbyło się 5 godzin nauki pływania z instruktorem, zajęcia integracyjne, tematyczne z policjantem, ratownikiem medycznym, terapeutą uzależnień, a także ratownikiem WOPR. Rodzice skorzystali z indywidualnych konsultacji z psychologiem.

Założeniem projektu było wsparcie rodzin w prawidłowym funkcjonowaniu, pomoc w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych.

Realizowane działania miały na celu szerzenie profilaktyki, zapobieganie uzależnieniom, przemocy, wskazano możliwości uzyskania wsparcia w rozwiązywaniu problemów opiekuńczo-wychowawczych, a także zbliżenie się wzajemne rodziców z dziećmi, integracji ze środowiskiem lokalnym i rówieśnikami.

W rodzinach które wzięły udział w projekcie wskazać można było gro dzieci i rodziców którzy wyrażają niechęć i strach przed wyjazdem nawet krótkoterminowym dzieci. Zdarzało się że z różnych przyczyn rodzice nie godzili się na wyjazdy dzieci. Dlatego też dzieci które wzięły udział w projekcie miały możliwość udziału w koloni letniej zorganizowanej przez stowarzyszenie Nazaret - z tej formy wypoczynku skorzystało siedmioro dzieci biorących udział w projekcie.

W przeddzień wyjazdu dzieci wzięły udział w zorganizowanym spotkaniu, podczas którego robiły pizze, słodkie babeczki, spędziły miło dzień przy dobrym, własnoręcznie robionym jedzeniu i zabawie.

 

 

...

Reklama
Reklama
Reklama

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla colourful template advanced hosting (video) Valid XHTML and CSS.