top
logo

Zasoby Pomocy Społecznej

Zamówienia publiczne


PDF Drukuj Email


Ogólnopolskie badanie liczby bezdomnych


Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem pozwalającym określić skalę bezdomności w Polsce. Dlatego też Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaplanowało koleją edycję Ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych, które odbędzie się w godzinach popołudniowych i nocnych z 13 na 14 lutego 2019 r. w miejscach mieszkalnych i niemieszkalnych.

Informacje uzyskane w wyniku badania mogą być wykorzystywane przez samorządy do uwzględniania problemu bezdomności w strategiach rozwiązywania problemów społecznych oraz podejmowania decyzji w zakresie działań związanych przeciwdziałaniem bezdomności i polityką mieszkaniową.

W Bytowie gminnym koordynatorem badania jest Pani Katarzyna Miszczyszyn - starszy specjalista pracy socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytowie, dostępna pod numerem telefonu
598225101 wew. 29 lub adresem poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Sprawne przeprowadzenie badania wymagać będzie zaangażowania wielu służb: funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracowników organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dla osób bezdomnych, wolontariuszy oraz innych osób chętnych do współpracy.

Osobom bezdomnym, do których dotrą realizatorzy badania zostanie udzielona zgodnie z ich potrzebami pomoc, a gdy zagrożone będzie życie lub zdrowie zostanie uruchomiona skuteczna interwencja służb: policji i ochrony zdrowia.

 

...

Reklama
Reklama
Reklama

Pomoc prawna


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla colourful template advanced hosting (video) Valid XHTML and CSS.