top
logo


PDF Drukuj Email

 

Wprowadzony na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii związany z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 wpłynął m.in. na zakres i możliwości udzielania pomocy oraz podejmowania interwencji w rodzinach doświadczających przemocy, w tym objętych procedurą "Niebieskie Karty". Epidemia koronawirusa na skutek wspólnej izolacji członków rodzin, w których występuje przemoc, tym samym zwiększyła zapotrzebowanie na specjalistyczną pomoc i interwencję. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bytowie oraz Zespół Interdyscyplinarny Gminy Bytów, wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom realizuje następujące działania dla osób z rodzin zagrożonych i doznających przemocy w rodzinie w ramach realizowanego projektu pn. "Reaguj na przemoc" wsparcie rodzin zagrożonych i doznających przemocy- współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz budżetu Gminy Bytów.

  1. Warsztaty "Bez klapsa" (realizowane w okresie IX - XI 2020) - przeznaczone będą dla osób z rodzin zagrożonych przemocą lub rodzin uwikłanych w przemoc będących w procesie zmian, mających trudność z konstruktywnym radzeniem sobie ze złością (tłumiących złość, wyładowujących złość w agresywny sposób).
  2. Grupa wsparcia realizowana przez cały rok przeznaczona dla osób doznających przemocy w rodzinie (w każdy czwartek o godz. 17.00 w MOPS w Bytowie)
  3. Konsultacje pedagogiczne (realizowane w okresie IX - XII 2020) - przeznaczone dla osób/rodziców przejawiających zachowania przemocowe/agresywne w relacjach z dziećmi w wieku szkolnym prowadzone przez pedagoga.
  4. Konsultacje psychologiczne (realizowane w okresie X - XI 2020) - przeznaczone dla osób/rodziców przejawiających zachowania przemocowe/agresywne w relacjach z dziećmi w wieku szkolnym prowadzone przez psychologa.
  5. Warsztaty kreatywne dla dzieci: manualne, sportowe i kulinarne (realizowane w okresie IX-XII 2020) przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat z rodzin zagrożonych przemocą lub rodzin uwikłanych w przemoc będących w procesie zmian. Celem zajęć jest wspieranie postawy twórczej dzieci oraz angażowanie i rozwijanie ich osobowości poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu w przyjaznej atmosferze. Zaplanowano zajęcia sportowe kulinarne oraz manualne, które pozwolą na rozładowanie nagromadzonej energii i pomogą zapobiec negatywnym reakcjom.

Osoby zainteresowane udziałem w poszczególnych działaniach zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu.

Koordynator - Adriana Zabrocka tel 59 822 51 01 / 59 822 55 81 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PDF Drukuj Email

 

INFORMACJA


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bytowie informuje, że z uwagi na remont i modernizację pomieszczeń ogrzewalnia dla osób bezdomnych przy ulicy Przemysłowej 38 wznawia działalność z dniem 01.11.2020 r.

Ogrzewalnia będzie czynna od 01.11.2020 r. do 30.04.2021 r. w godz. od 1800 do 800.

 
PDF Drukuj Email

 

Dyrektor

Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytowie

poszukuje

OPIEKUNÓW DO OGRZEWALNI

SPRZĄTACZEK DO OGRZEWALNI

Klauzula informacyjna

na umowę cywilno prawną

w okresie 01 listopada 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.

 
PDF Drukuj Email

 

CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ W BYTOWIE


Zachęcamy   do korzystania z usług Centrum Integracji Społecznej (CIS), dzięki któremu można zdobyć umiejętności i doświadczenie   zawodowe    otrzymując    równocześnie świadczenie w wysokości 100%  zasiłku  dla osób bezrobotnych.

Co to jest Centrum  Integracji Społecznej (CIS)?


CIS to miejsce gdzie można zadbać o rozwój osobisty, spotkać ludzi, którzy będą wsparciem, a co więcej nauczyć się nowego zawodu, czyli podnieść swoje kwalifikacje i otrzymać pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy.

 

Kto może zostać uczestnikiem CIS?


Do udziału  zapraszamy mieszkańców    Bytowa z obszaru rewitalizacji (osoby bez zatrudnienia)


Co oferuje  CIS?


Zajęcia dostosowane do potrzeb uczestników, m.in.
-warsztaty  motywacyjne
-warsztaty planowania życia
-warsztaty psychoedukacyjne
-warsztaty z doradztwa zawodowego
-warsztaty z zakresu pierwszej pomocy  przedmedycznej
-warsztaty z edukacji ogólnej i wos
-warsztaty z rękodzieła
-warsztaty z kompetencji cyfrowych
- warsztaty zawodowe:   kursy    zawodowe  dostosowane  do  indywidualnych  predyspozycji uczestnika.


Ponadto, po ukończeniu zajęć w Centrum uczestnicy  odbędą praktyczną naukę  zawodu.
Dodatkowo   zapewniamy: badania lekarskie, szkolenie BHP, 1 posiłek dziennie, poczęstunek, artykuły szkoleniowe, świadczenie integracyjne.


Więcej informacji o CIS można uzyskać u:


-pracownika socjalnego Miejskiego  Ośrodka Pomocy  Społecznej w   Bytowie.
-bezpośrednio w Centrum  Integracji Spoleeznej w Bytowie  przy ul. Mila 26, 77-100 Bytów,
tel: (59) 822-26-16

Obszar rewitalizacji, ulice: Miła, Słoneczna, Działkowa, Pogodna, Bernarda Wery, gen. Ludwika Mierosławskiego, Stanisława Staszica, Górna, Pochyła.


Informacja dokument pdf.

 
PDF Drukuj Email

 

 

  1. Plakat Spis Rolny 2020
  2. Informacja
 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 2 z 8

Reaguj na przemoc

Centrum Praw Kobiet

...

Reklama
Reklama
Reklama

Pomoc prawna


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla colourful template advanced hosting (video) Valid XHTML and CSS.